Живі дерева в архітектурі

18 Квітня 2019

Останні тенденції в архітектурі прагнуть до екологічного підходу, дотримання балансу між людиною і природою. Екологічне будівництво, екологічний дизайн з використанням натуральних матеріалів – чи не основна вимога замовників сьогодні. Все тому, що людина переосмислює свою роль у світі і прагне відновити первозданну гармонію і природність. Нові будівлі прагнуть органічно вписати у вже існуючий ландшафт, залишивши максимально недоторканою природну форму. Усе частіше ми зустрічаємо дерева всередині житлової зони, зелені сади на дахах бізнес-центрів. У приватних будинках вже стало нормою розбивати зимові сади, декор у вигляді “зеленої стіни”, живий мох на підлозі і багато квітів. Архітектори стверджують, що “природний напрямок” стане окремою естетичною категорією в дизайні майбутнього. Простота, гармонійність, природність – це те, чого ми можемо вчитися у природи і чого так не вистачає в сучасному світі. Тому тепер під час ремонтних робіт зелені насадження обіграють, вплітаючи їх в житлову конструкцію. Так з’являються дивні об’єкти: будинки на деревах, будинки навколо дерева. У дизайні превалюють натуральні матеріали, наприклад: ванна з каменю, меблі, вікна, підлога з дерева, сантехніка з міді, декор з тканини, глини або соломи.
Унікальний проект модних дизайнерів – будинок навколо дерева.
Уявіть, що у вас в будинку росте своє особисте дерево? Є два шляхи реалізації такого декору. Перший, дуже сміливий – спроектувати житло таким чином, щоб доросла, міцна рослина стала центральною віссю будови, а його верховіття розходилися по кімнатах. Таке дерево виглядає дуже самобутньо і надзвичайно. Важливо залити фундамент так, щоб не пошкодити коріння дерева, а також подбати про полив і догляд за рослиною. Тільки тоді воно буде довгі роки радувати вас своїм живим теплом і мінливим протягом року зовнішнім виглядом.
Другий варіант – виділити в уже готовому будинку місце і встановити там діжку з деревом або посадити рослину безпосередньо в підготовлену площадку з чорнозему. Дерево можна оформити галькою або натуральними каменями, зробивши своєрідну зелену зону або ж, якщо стовбур рослини більше метра – оточити його скляним циліндром, вписавши в домашній інтер’єр. Селекціонери вивели спеціальні породи “домашніх дерев” з слаборозвиненою кореневою системою. Ці сорти не потребують великої кількості світла і простору. Подивіться в садових центрах вашого міста, напевно їм є що запропонувати.
Приклад успішної реалізації концепції “будинок навколо дерева” є в Казахстані. Ідея належить архітектурному бюро A. Masov Architects. Це велика засклена тераса, всередині якої росте висока ялина. Дизайн гармонійно вписується в навколишній ландшафт і досить простий сам по собі. Дерево в цьому проекті виконує ряд завдань – це основа будови, центральний об’єкт уваги туристів, а також ексклюзивне оформлення інтер’єру.
Інакше радують туристів парижани, які прикрасили Лувр двометровими цитрусовими деревами, висадженими в великі діжки. За рахунок того, що рослина весь час знаходиться в приміщенні, за нею потрібен додатковий догляд: своєчасна обрізка гілок, зволоження листя і полив, а також додаткове джерело денного світла.
Сучасні будинки на дереві.
Якщо не виходить посадити дерево всередині будинку, можна вибудувати житло на самому дереві. Це скоріше ексклюзивний вид архітектури, який чудово функціонує як готель, ресторан або оглядовий майданчик.
Ось кілька прикладів вдалих проектів на дереві.
Великий будинок на дереві в Бельгії, що складається з двох частин, з терасою і сходами. Спирається будова на металеві палі, при цьому будинок побудований з дотриманням всіх правил еко-архітектури. Житло працює як бізнес-центр і покликане своїм прикладом надихнути бізнесменів на екологічне ставлення до навколишнього середовища.
Дитячий ігровий центр в Японії від архітектора Такасі Кобаясі. “Будинок дракона” побудований з дерев, повалених цунамі в 2011 році і є великою радістю для місцевих дітлахів.
Будинків-готелів на дереві по всьому світу дуже багато. Наприклад, в Швеції є цілий комплекс готелів, розташованих на дереві. Вони привертають увагу туристів можливістю переночувати на гілках і випробувати нові відчуття, однак не є архітектурною цінністю. П’ять будинків загальною площею 150 кв.м. виглядають досить цікаво: мінімалістичний готель Cabin, дзеркальний Mirrorcube, декорований хмизом Bird’s Nest, що імітує літаючу тарілку UFO і вогненно-червоний Blue Cone. У кожного будинку свій концепт і автор.
Дуже цікавий Будинок для птахів побудований в Японії. Форма цієї будови нагадує шпаківню, а ідея в тому, що в будинку живе багато птахів і одна людина. Для пернатих є спеціальні осередки, а для мешканця невелика кімнатка з вікнами, через які він може спостерігати за життям птахів. Будинок-шпаківня розвиває любов до природи і всього живого.
Дивовижний будинок на трьох соснах є в Підмосков’ї. Побудувало його французьке бюро La Cabane Perchée на замовлення росіян. Будинок має багатогранну форму і тримається на овальній платформі, всі елементи конструкції виконані теж із сосни. У будиночку навіть є антикварна піч, а також різьблені меблі, диван та інша обстановка, тобто жити в ньому можна цілий рік.
Ще один будиночок для підлітка побудували російські дизайнери. Хлопчик дуже хотів мати свій особистий простір і отримав кімнату, посаджену між деревами як гніздо. Будиночок біля двох метрів в діаметрі і мебльований тільки подушками – мрія з дитинства і прекрасне місце для усамітнення.
Власники англійської компанії Blue Forest вважають, що жити в будинку на дереві гармонійно і будують незвичайні будинки, готелі, ресторани, офіси, ігрові майданчики по всьому світу. Всі проекти прихильників життя на дереві виконані в типовому для них казковому стилі. Зараз англійці працюють над оглядовим майданчиком в парку “Едем” в Корнуоллі. Будинок нагадує за формою гніздо птаха-ткача і влаштований так, щоб відвідувачі підвісної дороги могли робити фото та довгий час милуватися рослинами тропічного лісу, яких в парку велика кількість.
Будинок всередині дерева – повага до коріння.
Найвідоміший у світі “будинок з однієї колоди” побудований в США Леном Муром. Одного разу американця в лісі застала зненацька буря і він сховався в стовбурі гігантської поваленої секвої. Ці дерева дуже великих розмірів і виростають до ста метрів. Перечекавши негоду мандрівник вирішив влаштувати будинок в стовбурі дерева. Пізніше встановили, що вік секвої обчислюється двома тисячами років. З невеликого шматка стовбура в десять метрів Льон зробив собі житло з вітальнею, їдальнею, спальною кімнатою та навіть санвузлом. А також поставив свій будинок на колеса і тепер секвоя мобільна і може пересуватися. У домовласника була ідея подорожувати по світу, показуючи своє творіння, однак через великі розміри стовбура втілити ідею виявилося нереально. В Америці є ще одна маловідома секвоя, в якій видовбаний невеликий будиночок-нора.
Природне диво-дерево в Гонконзі – це Фікус бенгальський або баньян. Величезні повітряні коріння дерева дістають до землі, утворюючи колиску з гілок-стовбурів. Дерево дуже давнє і згадується в старовинному літописі. Точний вік чудо-рослини невідомий, ясно тільки те, що житлу всередині дерева понад сто років. В обіймах гігантських коренів тулиться невеликий цегляний будиночок. Зараз цей будинок непридатний для житла і майже зруйнований. Однак архітектори стверджують, що колись це був повноцінний будинок з трьох кімнат. Стіни були двошарові з цегли, що захищало будову від вологи, спеки та холоду. Будинок не витримав випробування часом, а потужний баньян все ще зростає.
Будинки з живих дерев – симбіоз архітектури людини і природи.
Деревина – натуральний і цінний матеріал для будівництва, але, на жаль, запаси його є вичерпними. Сучасна компанія Baubotanik запропонувала інноваційний підхід – поєднувати в будівництві дерево і штучний матеріал. При такому еко-підході ми отримуємо “живі” зелені будинки, а дерево насичує середу киснем, забезпечує тінь і декор, при цьому зберігає своє життя і росте. Автор “зеленої технології” будівництва – німець Фердинанд Людвіг, який надихнувся мистецтвом топіарних скульптур і японського бонсай. Компанія за допомогою будівельних лісів надають форму рослині таким чином, що вона може виконувати функцію несучої конструкції для майбутньої будівлі. Розростаючись, дерево закріплює вбудовані штучні матеріали. Звичайно, не всі види дерев підходять для таких архітектурних проектів. Ідеальні ті, які гнучкі і ростуть швидко, наприклад, платан, тополя, береза і граб.
За останні п’ятнадцять років Baubotanik завершила три великих проекти за новою технологією “будинок з живих дерев”.
З 2005 року функціонує пішохідний міст, створений з вербових дерев і металевих риштувань. Молоді саджанці верби обвили металеві труби, створивши таким чином прогулянковий майданчик зі сталевих решіток, які спираються на стовбури “живих” дерев.
З 2005 року функціонує пішохідний міст, створений з вербових дерев і металевих риштувань. Молоді саджанці верби обвили металеві труби, створивши таким чином прогулянковий майданчик зі сталевих решіток, які спираються на стовбури “живих” дерев.
Інший проект компанії – це вежа з верби, висота якої майже десять метрів. Сталеві підмостки, на які спирається конструкція вежі, поки тимчасові. Коли верби, які вбудовані в структуру вежі, зміцніють остаточно – металеві риштування приберуть. У міру підростання вербових саджанців, архітектори закріплюють хрест-навхрест гілки, щоб зберегти необхідні форми.
Гордістю інноваторів Baubotanik є куб з платана – перша і єдинеа в своєму роді будівля, яка розроблена для міського середовища. Куб побудований з живого платана та тимчасової металевої конструкції. Дерево росте і формується протягом довгого часу, як тільки необхідна форма буде досягнута – штучні опори приберуть.
Зелена архітектура на даному етапі не може замінити повноцінне житло з будівельних матеріалів. Ці будівлі трудомісткі, зводяться довго і вимагають постійного догляду, як живі дихаючі структури. Однак, можливість створення таких об’єктів біоархітектури підтверджує те, що симбіоз природи і індустріального дизайну можливий.

Живые деревья вжитые в дома
Живые деревья вжитые в дома
Живые деревья вжитые в дома
Живые деревья вжитые в дома
Узнать цену ремонта